MIOT M

19 grudnia 2010 urodziły się w naszej hodowli berneńczyki. 4 suczki i 3 pieski.

Kilkudniowe berneńczyki z miotu MSą to szczenięta ze skojarzenia naszej suczki ULTRY z Deikowej Doliny i znakomitego psa, Intch., CHPL CHUCK Tanais (HD/A, ED 0/0). CHUCK Tanais to zdobywca wielu tytułów: Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Champion Rumunii, Champion Rumunii CUM LAUDAE, Champion Montenegro, 3xZwMł, 10xCWC, 5xCAC, NJwR, 7xNDPwR, 9xBOB, 5xCACIB, 1xrCACIB, 1xr-BOG, Qualifying Award Card for Crufts 2010.

Matka, ULTRA z Deikowej Doliny jest całkowicie wolna od dysplazji, zarówno biodrowej, jak łokciowej, co potwierdzają odpowiednie wpisy dokonane w rodowodzie. Ultra ma też świetną psychikę, jest bardzo odważna i wesoła. Zdała oczywiście również testy psychiczne, wymagane dla berneńskich psów pasterskich przez Związek Kynologiczny w Polsce. 

CHUCK TanaisOjciec, CHUCK Tanais jest również całkowicie wolny od dysplazji, zarówno biodrowej, jak łokciowej, co potwierdzają odpowiednie wpisy dokonane w rodowodzie. Oprócz tego CHUCK Tanais przeszedł badania okulistyczne (brak klinicznych dowodów dziedzicznej choroby oczu) i badania kardiologiczne (badanie EKG i ECHO serca nie stwierdziło żadnych nieprawidłowości). Zdał również testy psychiczne, wymagane dla berneńskich psów pasterskich. 

Nasza hodowla, to hodowla domowa, znaczy to tyle, że nasze psy żyją z nami w domu, a nie w kojcach. Mają cały dzień kontakt z człowiekiem i wieloma aspektami życia ludzkiego. Ma to ogromny, pozytywny, wpływ na ich psychikę. Są dobrze zsocjalizowane, wesołe, niczego się nie boją, lubią ludzi i inne zwierzęta